زمخت – خشن آمریکا اوباما آمریکایی رئیس جمهور

زمخت – خشن: آمریکا اوباما آمریکایی رئیس جمهور باراک اوباما دونالد ترامپ ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری صمدیان چه فیلمی را مناسب اسکار می‌داند؟

سیف الله صمدیان اعتقاد است: فیلم سینمایی «نفس» از ساخته‌های نرگس آبیار یکی از فیلم‌های مورد نظرمن جهت قرار گرفتن در لیست سینمای کشور عزیزمان ایران جهت معرفی به

صمدیان چه فیلمی را مناسب اسکار می‌داند؟

صمدیان چه فیلمی را مناسب اسکار می داند؟

عبارات مهم : معرفی

سیف الله صمدیان اعتقاد است: فیلم سینمایی «نفس» از ساخته های نرگس آبیار یکی از فیلم های مورد نظرمن جهت قرار گرفتن در لیست سینمای کشور عزیزمان ایران جهت معرفی به آکادمی اسکار است.

این هنرمند عکاس و فیلم ساز راجع به توانایی های فیلم سینمایی «نفس» جهت معرفی جهت اسکار به ایسنا گفت: تصویر فیلم یکی از بارزترین شاخصه های فیلم سینمایی «نفس» است که تصویری مناسب از حال و هوای کل اثر را ارائه کرده است و این مهم تنها متوجه فیلمبردار فیلم نمی شود و طبیعتا کارگردان، فیلمنامه نویس و دیگر عوامل تولید فیلم و کل محیطی که پشت «نفس» می ایستند در ساخت فیلم دخیل بوده اند.

صمدیان چه فیلمی را مناسب اسکار می‌داند؟

وی ادامه داد: ولی در این تصویرسازی چه بخواهیم و چه نخواهیم متهم ردیف اول در جلوه گری ساعد نیک ذات است که به درستی هم با ذات نیک خودش و هم با دستان یاری رسان اش که همان ساعد باشد کمک حال بسیاری از فیلمسازان بوده است که می توان به کارگردان هایی چون بهمن قبادی، احسان عبدی پور و نرگس آبیار اشاره کرد.

صمدیان خاطرنشان کرد: به نظرمن ساعد در این یاری رسانی با دست و دلش کمک کرده و ذات درونی شده است عکاسی است و کمک می کند تا در فیلم از جهت بصری به نکات پنهان فیلمنامه بر روی پرده دسترسی داشته باشیم.

سیف الله صمدیان اعتقاد است: فیلم سینمایی «نفس» از ساخته‌های نرگس آبیار یکی از فیلم‌های مورد نظرمن جهت قرار گرفتن در لیست سینمای کشور عزیزمان ایران جهت معرفی به

او بیان کرد: هماهنگی بین فیلمبردار، کارگردان و فیلمنامه اثر، شگفتی بزرگ این فیلم در تکنیک و شیوه های فیلمبرداری «نفس» را مشخص کرد. گزینش نماهای متفاوت مانند دوربین ثابت، دوربین روی دست، مدیوم و لانگ شات از شاخصه های هنر تصویر در روایت داستان بود که هر یک از این نماها به درستی گزینش شده است بود.

صمدیان خاطرنشان کرد: استفاده درست از دوربین در روایت قصه فیلم «نفس» که بخش بزرگی از زندگی فیلمنامه نویس و کارگردان هست، موجب باورپذیری مخاطب شده است هست. استفاده درست و به هنگام از دوربین همواره عنصر باورپذیری را هم در سینمای داستانی و هم سینمای مستند تقویت می کند و اعتقاد دارم با همه شاخصه هایی که برشمردم فیلم «نفس» می تواند یکی از آثار شاخص جهت معرفی به اسکار باشد.

واژه های کلیدی: معرفی | دوربین | سینمای | سینمایی | فیلمنامه | کارگردان | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs