زمخت – خشن آمریکا اوباما آمریکایی رئیس جمهور

زمخت – خشن: آمریکا اوباما آمریکایی رئیس جمهور باراک اوباما دونالد ترامپ ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری رومن پولانسکی مستند زندگی خودش را می‌سازد

رومن پولانسکی جهت ساخت بروزترین فیلمش که یک اثر مستند است به زادگاهش لهستان سفر کرد.

رومن پولانسکی مستند زندگی خودش را می‌سازد

رومن پولانسکی مستند زندگی خودش را می سازد

عبارات مهم : زندگی

رومن پولانسکی جهت ساخت بروزترین فیلمش که یک اثر مستند است به زادگاهش لهستان سفر کرد.

پس از این که سال گذشته دادگاهی در کشور لهستان درخواست استرداد رومن پولانسکی را به آمریکا رد کرد، این کارگردان برنده اسکار یک بار دیگر به زادگاهش بازمی گردد تا این بار مستندی از زندگی خودش و راجع به دوران جنگ در شهر کراکوف بسازد.

پولانسکی که از دهه ۱۹۷۰ میلادی و بعد از اتهام تجاوز به دختری ۱۳ ساله از سوی دولت آمریکا تحت تعقیب هست، ماه گذشته نیز بعد از ادعاهای مشابه یک بازیگر زن به نام «رنیت لانگر» دوباره سوژه داغ رسانه ها شد.

بر اساس حکم دادگاه عالی لهستان و رد کردن درخواست استرداد پولانسکی که تابعیت دوگانه لهستانی فرانسوی دارد، او دیگر جهت سفر به کشور زادگاهش لهستان مشکلی ندارد.

«پولانسک، هورویتس» عنوان مستندی که پولانسکی قصد ساخت آن را دارد و روایتگر زندگی او در دوران کودکی و جوانی به همراه دوست عکاس و قدیمی اش ریزاد هورویتس در شهر قدیمی کراکوف در جنوب لهستان است.

پولانسکی نخستین بار در سن ۹ سالگی با هورویتس در یکی از زاغه نشین های کراکوف آشنا شد. هورویتس که اکنون ۷۸ ساله است یکی از جوان ترین بازماندگان هولوکاست محسوب می شود و داستان زندگی او در فیلم برنده اسکار «فهرست شیندلر» ساخته استیون اسپیلبرگ روایت شده است است.

در این مستند پولانسکی به همراه هورویتس به دیدار از مکان هایی می روند که از وقت جنگ تاکنون ندیده اند، مشمول بر روستایی کوچک در نزدیکی کراکوف که پولانسکی بعد از فرار به آنجا گریخته بود و یا آپارتمانی که هورویتس نخستین تصویر هایش را در آنجا گرفت.

جدیدترین فیلم بلند سینمایی رومن پولانسکی با عنوان «بر اساس یک داستان واقعی» امسال و در بخش رقابتی هفتادمین جشنواره بین المللی فیلم کن به روی پرده رفت.

کارگردان فیلم هایی چون «چاقو در آب»، «تنفر»، «بن بست»، «قاتلین بی باک خون آشام»، «بچه رزماری»، «محله چینی ها»، و «ونوس در پوست خز»، در سال ۲۰۰۲ و با ساخت فیلم «پیانیست» موفق به کسب جایزه نخل طلای عالی ترین فیلم و اسکار عالی ترین کارگردانی شد.

رومن پولانسکی مستند زندگی خودش را می‌سازد

واژه های کلیدی: زندگی | مستند | لهستان | لهستان | کراکوف | دوران جنگ | برنده اسکار | دوران کودکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs