زمخت – خشن آمریکا اوباما آمریکایی رئیس جمهور

زمخت – خشن: آمریکا اوباما آمریکایی رئیس جمهور باراک اوباما دونالد ترامپ ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کشور عزیزمان ایران به دنبال کشف طلای خاکستری

ایران چندین سال است که با بحران آب دست و پنجه نرم می‌کند و در این شرایط استفاده از پساب و به عبارت بهتر بازچرخانی می‌تواند تاثیرات خوبی در اصلاح شرایط داشته باش

کشور عزیزمان ایران به دنبال کشف طلای خاکستری

کشور عزیزمان ایران به دنبال کشف طلای خاکستری

عبارات مهم : ایران

ایران چندین سال است که با بحران آب دست و پنجه نرم می کند و در این شرایط استفاده از پساب و به عبارت بهتر بازچرخانی می تواند تاثیرات خوبی در اصلاح شرایط داشته باشد. این مساله تا جایی مهم است که بخش آب شرکت ملل متحد از پساب با عنوان طلای خاکستری یاد کرده و به همین علت نیز کشور عزیزمان ایران به دنبال توسعه طرح های بازچرخانی آب هست.

به گزارش ایسنا، در دنیا بیش از ۸۰ درصد پساب های تولیدی به وسیله جامعه بدون تصفیه و استفاده مجدد به اکوسیستم برمی گردند. در حال حاضر اکثر شهرهای کشورهای در حال توسعه از زیرساخت و منابع مناسبی جهت مدیریت پساب ها با روشی موثر و پایدار برخوردار نیستند. وقت های بهره برداری از پساب ها به عنوان یک منبع، بسیار زیاد هست. پساب های مدیریت شده است سالم، منبعی مقرون به صرفه و پایدار آب و انرژی، مواد مغذی و سایر مواد بازیافتنی هست. هزینه های مدیریت پساب تا حد زیادی به واسطه منافع آن در زمینه سلامت انسان ها، توسعه اقتصادی و پایداری زیست محیطی و نیز ایجاد وقت های شغلی تازه و ایجاد مشاغل سبز بیشتر، سنگین تر می شود.

کشور عزیزمان ایران به دنبال کشف طلای خاکستری

آب باید در هر یک از بخش های تناوب آب (از برداشت، پیش تصفیه، توزیع، مصرف، جمع آوری و بعد تصفیه) به منظور استفاده از پساب تصفیه شده است و برگشت نهایی آن به محیط زیست، آماده شدن جهت برداشت آب و شروع مجدد تناوب آب، به دقت مدیریت شود. اگر چه مدیریت پساب ها به طور جدی مورد غفلت قرار گرفته ولی پساب ها نیز به طور برجسته به عنوان یک منبع مقرون به صرفه و پایدار آب، انرژی، مواد مغذی و سایر مواد بازیافتنی مورد غفلت قرار گرفته اند. بنابراین باید به پساب­ها به عنوان یک منبع به جای یک بار دور انداخته شده، نگاه شود.

در همین راستا کشور عزیزمان ایران تلاش دارد با توسعه استفاده از پساب اوضاع منابع آبی خود را سروسامان دهد؛ تاجایی که طبق گفته های رحیم میدانی – معاون وزیر نیرو – بزرگترین پروژه بازیافت در مشهد مقدس شروع شده است و در حال مطالعه است و جهت اینکه از تجربه همه دنیا استفاده کنیم، با همکاری آلمانی ها مطالعات این طرح را پیش می بریم که با آب کشاورزی جایگزین کنیم؛ البته از آنجا که پساب ها هر لحظه منطبق با وقت آبیاری نیست، بخشی نیز باید به سفره های زیرزمینی تغذیه کنیم.

ایران چندین سال است که با بحران آب دست و پنجه نرم می‌کند و در این شرایط استفاده از پساب و به عبارت بهتر بازچرخانی می‌تواند تاثیرات خوبی در اصلاح شرایط داشته باش

وی با بیان اینکه از آنجا که استفاده از پساب جهت مصرف کشاورزی استانداردهای خود را دارد و ما استانداردهای ملی در این زمینه نداریم، استانداردهای نحوه استفاده از پساب در کشورهای آلمان، آمریکا و اسپانیا را اخذ کردیم و ممکن است این استانداردها را به استاندارد ملی تبدیل کنیم، اظهار کرد:این پروژه قادر است هر سال ۱۰۰ میلیون متر مکعب توان بازیافت پساب را در این شهر داشته باشیم؛ این طرح در حال مطالعه است و بعد از اتمام فاز مطالعاتی، وارد فاز اجرایی می شود.

تا سال ۲۰۳۰ انتظار می رود تقاضای جهانی جهت آب تا ۵۰% رشد داشته باشد که اکثر این تقاضاها هم در شهرها خواهد بود. بنابراین به رویکردهای تازه جمع آوری پسابها و مدیریت آنها نیاز خواهیم داشت. در واقع پساب های مجدد استفاده شده است ممکن است به حل سایر چالش ها از جمله تولید غذا و توسعه صنعتی کمک کند.

واژه های کلیدی: ایران | مدیریت | استفاده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs